Ikona w kształcie folderuDodał: mario dnia 12.11.2006 17:59:37.
Ostatnia modyfikacja: 05.10.2007 12:37:13.


 Otwórz nowy dokument o wymiarach 450x450 pixeli, z białym tłem. Używając prostokąta zaokrąglonego tworzymy nowe pole, podobne do naszego dokumentu. W środku wypełniamy kolorem #E9E9E9. Pamiętajcie, aby ustawić funkcje tak jak na załączonym obok obrazku.
 

 

 

 Teraz musimy nadać kształt prostokąta naszemu obrazowi. Naciśnij "ctrl+t" abyś mógł swobodnie przekształcić obraz, następnie naciśnij "ctrl+alt" aby można było "złapać" za lewy róg prostokąta i obrócić "folder" tak jak na obrazku.
 

 

 

 

 Utwórz nową warstwę i ustaw ją pod obrazem, który utworzyłeś przed chwilą. Użyj prostokąta zaokrąglonego z tymi samymi ustawieniami co poprzednio aby narysować kształt taki jaki widzisz na obrazku.
 

 

 

 

 Użyj stylu pokazanego poniżej dla obydwóch warstw i ustaw "krycie" przedniego folderu na około 85%.
 

 

 

 

 Powinieneś otrzymać folder, taki jak na obrazku. 
 

 

 

 

 

 Teraz utwórz nową warstwę i pozycję tak jak na obrazku i narysuj czarny zaokrąglony prostokąt jak obok.
 

 

 

 

 Raz jeszcze naciśnij "ctrl+t", abyś mógł swobodnie przekształcić obraz, następnie obróć go aby uzyskać kształt jak na obrazku.

 

 

 

 

 

 
 Przechodzimy do funkcji Filtr> Rozmycie> Rozmycie guassowskie, ustawiamy rozmycie na 4 pixele i w opcjach mieszania zaznaczamy "promień"

 Teraz musimy dodać zakładkę do naszego folderu. Używając zaokrąglonego prostokąta rysujemy zakładkę w takim kolorze jak nasz folder (#E9E9E9).

 
 

Naciskamy "ctrl+t" i obróć zakładkę do takiej pozycji, w jakiej znajduje się nasz folder. Powinieneś otrzymać taki obraz.
 

tłumaczenie tekstu: Radek K.

 

Efekt końcowy